Zmiana organizacji ruchu na Al. Legionów

Starostwo Powiatowe w Żywcu informuje, iż w tym tygodniu wprowadzona zostanie znaczna zmiana w organizacji ruchu na drodze powiatowej 1469 S – Al. Wolności i Al. Legionów w Żywcu. Będzie ona polegała na wprowadzeniu ruchu okrężnego wokół Skweru Narodowych Sił Zbrojnych.

Uwaga! Zmianie ulegnie kierunek jazdy na odcinku Al. Legionów przylegającym do skweru.

W miejsce obecnych prawych pasów ruchu na tym odcinku zostaną wyznaczone pasy postojowe. Jednocześnie zmniejszeniu i reorganizacji ulegnie obecnie istniejący parking przy ul. Kraszewskiego.


Strzałki w kolorze zielonym wskazują kierunki z pierwszeństwem, strzałki w kolorze czerwonym – kierunki podporządkowane.

Prace związane z wykonywaniem nowego oznakowania planowane są od wtorku do piątku (19.11 – 22.11), a ich postęp jest w dużej mierze uzależniony od warunków pogodowych. Prosimy o zachowanie w tym czasie szczególnej ostrożności na tych odcinkach zarówno w czasie prac, jak i w początkowym okresie funkcjonowania nowej organizacji. Jeżeli warunki pogodowe będą sprzyjające, wprowadzenie nowej organizacji ruchu nastąpi w piątek, 22 listopada.

Info: Starostwo Powiatowe

Post Author: Michal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *