Zawieszka zamiast mandatu? Wszystko w trosce o bezpieczeństwo pieszych

Policjanci śląskiej drogówki prowadzą kampanię profilaktyczną „Przejście oddaj pieszym”. W działania włączyli się również policjanci z żywieckiej drogówki. Stróże prawa w rejonach przejść dla pieszych rozdawali kierującym zawieszki zapachowe, na których zawarte zostały informacje przypominające kierowcom o ich obowiązkach względem pieszych.

Jak pokazują dane statystyczne z ostatnich kilku lat, zdecydowana większość wypadków z udziałem pieszych, w których zawinił kierowca, miała miejsce w obszarze zabudowanym. Do wielu potrąceń doszło w miejscach, gdzie pieszy powinien czuć się bezpiecznie, czyli na przejściu dla pieszych. Dlatego też, w trosce o bezpieczeństwo pieszych użytkowników dróg Śląska Policja prowadzi kampanię profilaktyczną „Przejście oddaj pieszym”.

W działania włączyli się policjanci z żywieckiej drogówki. Stróże prawa, podczas prowadzonych dzisiaj działań NURD, w rejonie przejść dla pieszych, rozdawali kierowcom zawieszki zapachowe, na których zawarte zostały informacje przypominające kierowcom o ich obowiązkach względem pieszych.

Celem kampanii jest wzrost bezpieczeństwa pieszych oraz uzmysłowienie pozostałym użytkownikom ruchu drogowego, jak ogromne znaczenie na jego poprawę ma przestrzeganie obowiązujących przepisów.

Hasło na zawieszkach „Dziękuję, że mnie widzisz”, jest wymowne i podczas dzisiejszych działań wielu kierowców reagowało akceptacją i refleksją na przesłanie akcji.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żywcu

Post Author: Michal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *