Zapłon oleju w kuchni powodem sporego pożaru i dużych strat | Cięcina

Do zdarzenia doszło około godziny 14:00 w Cięcinie na ul. Juraszków. Do służb wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego. Na miejsce natychmiast skierowano zastępy zawodowych strażaków z Żywca, dodatkowo rozpoczęto procedurę alarmowania ochotników z gminy Węgierska Górka.

Po dotarciu na miejsce zdarzenia, okazało się, że osoby przebywające w budynku opuściły go przed przybyciem służb. Stwierdzono też, że pożarem objęta jest kuchnia w domu jednorodzinnym. Co było przyczyną pożaru? Zapalenie się oleju w naczyniu znajdującym się na piecu w kuchni. Niestety spaleniu uległa kuchnia, wraz z wyposażeniem. Strażacy po ugaszeniu płomieni, przystąpili do przewietrzenia wszystkich pomieszczeń i sprawdzenia ich za pomocą miernika wielogazowego.

Oficer prasowy żywieckich strażaków, asp. sztab. Tomasz Kołodziej dodaje: „Przy pożarach tłuszczów i olejów w urządzeniach kuchennych należy zachować szczególną ostrożność oraz NIE WOLNO gasić tego typu pożaru WODĄ!!! Najlepiej wyposażyć się w gaśnicę domową, która doskonale nadaje się do gaszenia większości domowych pożarów w zarodku. Mały ciężar, zastosowanie ekologicznego i nietoksycznego środka gaśniczego oraz łatwość użycia urządzenia przez osoby dorosłe bez specjalnego przeszkolenia. Skutecznie gaszą pożary ciał stałych, cieczy oraz olejów i tłuszczów jadalnych. Cena takiej gaśnicy waha się pomiędzy 120 a 150 złotych co jest dużo mniejszą kwotą w porównaniu z remontem, chociażby, samej kuchni. Zachęcamy do zakupów takich gaśnic. „

Działania zakończono po niespełna godzinie, w wyniku pożaru na szczęście nikt nie został poszkodowany.

Fot: OSP Cięcina, OSP Węgierska Górka
Pomoc merytoryczna: asp. sztab. Tomasz Kołodziej

Post Author: Michal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *