Wypadek z udziałem dwóch pojazdów i rowerzysty, pożar budynku mieszkalnego- ćwiczenia OSP gminy Świnna

W piątkowy wieczór na terenie gminy Świnna rozległ się dźwięk syren jednostek OSP. Strażacy, którzy przybyli do remizy udali się na ćwiczenia pod budynek OSP Świnna.

Ćwiczenia składały się z dwóch epizodów:
Epizod nr 1. W skutek wykonywania niebezpiecznego manewru wymijania przeszkody na drodze, jeden z samochodów wjeżdża na przeciwległy pas ruchu, doprowadzając do czołowego zderzenia z drugim pojazdem.

Poszkodowani zostają kierowcy oraz prawidłowo jadący rowerzysta, który na skutek uderzenia znajduje się pod jednym z pojazdów. Strażacy w tym epizodzie ćwiczeń mieli za zadanie: ustabilizowanie pojazdów, ewakuacja poszkodowanych za pomocą sprzętu hydraulicznego.


Poszkodowani w tym zdarzeniu mieli obrażenia głowy, miednicy oraz kończyn górnych i dolnych. Po ewakuacji poszkodowanych osób, strażacy mieli za zadanie skupić się na opiece medycznej i termicznej.
Epizod nr 2 to  pobyt młodzieży na zimowisku, podczas którego dochodzi do zadymienia w budynku na skutek pożaru kotłowni. Część grupy zostaje ewakuowana przez opiekuna. Cztery osoby pozostają w obiekcie. 
W budynku panowało duże zadymienie, które wymuszało na ratownikach pracę w aparatach ochrony dróg oddechowych. Po odnalezieniu poszkodowanych osób i udzieleniu im kwalifikowanej, pierwszej pomocy, ćwiczenia można było uznać za zakończone.


Ćwiczenia miały na celu doskonalenie technik i działań podczas działań ratowniczo-gaśniczych. Dziękujemy za zaproszenie, przychylność podczas ćwiczeń i możliwość ich udokumentowania.

Pełna galeria zdjęć >TUTAJ<

Post Author: Michal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *