Wypadek paralotniarza na Górze Żar

Pogoda za oknem sprzyja aktywnemu wypoczynkowi. Liczne wyjazdy rekreacyjne w góry czy nad jeziora, powodują zwiększony ruch kołowy, a wówczas o wypadek nietrudno. Jak się okazuje, nie tylko na drodze powinniśmy pamiętać o swoim bezpieczeństwie. Również w ruchu powietrznym może dojść do wypadku. Wczoraj w Międzybrodziu Żywieckim, po upadku z dużej wysokości, 37-letni paralotniarz, w stanie ciężkim trafił do szpitala.

Wczoraj około 16.30 dyżurny żywieckiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o wypadku paralotniarza, do którego doszło w Międzybrodziu Żywieckim na Górze Żar. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. Jak wynika z ich wstępnych ustaleń, 37-letni mieszkaniec Wejherowa, podczas podchodzenia do lądowania paralotnią wpadł w tzw. korkociąg i z dużej wysokości spadł na ziemię. W wyniku zdarzenia paralotniarz doznał ciężkich obrażeń ciała i został przetransportowany śmigłowcem lotniczego pogotowia ratunkowego do szpitala. Teraz policjanci będą wyjaśniać szczegółowe przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

W związku z powyższym, po raz kolejny zwracamy się z apelem, abyśmy podczas wypoczynku, czy rekreacji nie zapominali o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Zróbmy wszystko, aby czas relaksu upłynął nam spokojnie i bezpiecznie.

Tekst: zywiec.slaska.policja.gov.pl
Zdjęcia: Straż Międzybrodzie Żywieckie

Post Author: Michal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *