Wieczorna demolka w żywieckim browarze | Żywiec

Do zdarzenia doszło około 20:10. Wtedy to żywieckie służby otrzymały zgłoszenie o wypadku z udziałem samochodu ciężarowego. Na miejsce natychmiast skierowano 5 zastępów straży pożarnej, policjantów i ZRM.

Po przybyciu na miejsce służb, okazało się, że ciągnik siodłowy z cysterną staranował około 10 pojazdów i zatrzymał się dopiero na budynku i przylegającej do niego stalowej konstrukcji.
Wstępne ustalenia policjantów mówią, że 37-latek kierujący samochodem ciężarowym marki Scania, poruszając się poza drogą publiczną, na terenie zakładu, z nieustalonej na chwilę obecną przyczyny, stracił przytomność i panowanie nad pojazdem, uszkadzając około 10 zaparkowanych samochodów osobowych. Na szczęście w tym czasie, nikt nie przebywał w pobliżu, ani w samochodach osobowych. Kierowca był trzeźwy i posiada stosowne uprawnienia.

Jak nieoficjalnie udało nam się ustalić, kierowca stracił świadomość i nie pamięta całego zajścia, ocknął się dopiero po tym jak ciężarówka się zatrzymała. 37-latek trafił pod opiekę lekarzy.
Na ten moment sprzątanie nadal trwa (11:15)

Pomoc merytoryczna: asp. sztab. Mirosława Piątek

Post Author: Michal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *