Weekendowe zdarzenia na terenie naszego powiatu

Większość poważniejszych zdarzeń miała miejsce w sobotę. Pierwsze z nich to godzina 13:15 i zjazd z S1 na Węgierską Górkę.Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, kierująca samochodem Peugeot 307, 24-letnia mieszkanka naszego powiatu, na prostym odcinku drogi, w skutek nieuwagi utraciła panowanie nad pojazdem, zjechała na lewe pobocze i skosiła przydrożną latarnię. Kierująca była trzeźwa i posiadała uprawnienia, najprawdopodobniej przyczyną zdarzenia było 2-letnie dziecko, które odwróciło uwagę kierującej „od drogi”.


zdj. Jan

Następne zdarzenie to 18:00, Pewel Mała i ulica Żywiecka.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń mundurowych, kierujący samochodem marki Audi, mieszkaniec Mikołowa, nie zachował należytej ostrożności i odległości od poprzedzającego pojazdu i najechał na tył VW Golfa, którym kierował mieszkaniec Chełmka, obaj kierujący byli trzeźwi, z uprawnieniami. Sprawca ukarany mandatem karnym.


zdj. Mariusz

Najpoważniejsze zdarzenie tego dnia miało miejsce w Biernej około godziny 19:20.

19-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego, kierując czarną Hondą Civic, na łuku drogi w prawo, utracił panowanie nad pojazdem w skutek nadmiernej prędkości z jaką się poruszał. Uderzył w krawężnik, drzewo, po czym samochód wraz z osobami w środku stoczył się do potoka.


zdj. Tomasz

W wyniku zdarzenia poszkodowany został kierowca i jego 18-letni pasażer, wrak był w takim stanie, że aby dostać się do poszkodowanych, strażacy musieli użyć specjalistycznego sprzętu ratownictwa drogowego. Po wydobyciu nastolatków, zostali oni przekazani przybyłym na miejsce Zespołom Ratownictwa Medycznego i przetransportowani do szpitala powiatowego w Żywcu.


zdj. Tomasz

Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić, kierujący Hondą nie posiadał uprawnień. W weekend dochodziło do licznych kolizji na terenie naszego powiatu, które na szczęście były niegroźne w skutkach.

Pomoc merytoryczna: asp. sztab. Mirosława Piątek

Post Author: Michal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *