Urządzenie ratujące życie na podziale zespołu ratownictwa medycznego w Węgierskiej Górce

Pod koniec ubiegłego roku, a dokładniej 29 grudnia zespół ratownictwa medycznego stacjonujący w Węgierskiej Górce został wyposażony w niewiarygodnie małe i lekkie urządzenie do mechanicznego uciskania klatki piersiowej EASY PULSE.

Sprzęt został zakupiony z dotacji przyznanej przez Śląski Urząd Wojewódzki i jest to już trzeci tego typu sprzęt działający na terenie naszego powiatu. W przypadku nagłego zatrzymania akcji serca należy natychmiast rozpocząć uciskanie klatki piersiowej. Ręczne prawidłowe uciskanie klatki piersiowej przez dłuższy czas jest niemal niemożliwe.

Przykładowe działanie urządzenia:

Zdjęcia: Józef Stopka

Post Author: Michal

3 thoughts on “Urządzenie ratujące życie na podziale zespołu ratownictwa medycznego w Węgierskiej Górce

  Rko

  (1 stycznia 2018 - 21:13)

  Sprostowanie: w Zespołach Ratownictwa Medycznego to nie drugie ale trzecie tego typu urządzenie. Wyposażone są zespoły P w Żywcu, Jeleśni i Węgierskiej Górce. W bieżącym 2018r zaplanowany został zakup do zespołu w Łekawicy. RKO z użyciem urządzenia wspomaga ratowników wg wytycznych ERC nie możliwe jest zaawansowane Rko w wykonaniu jednego ratownika ??

   Mikołaj

   (2 stycznia 2018 - 16:33)

   Dziękujemy za sprostowanie. Posiłkowaliśmy się na różnych forach medycznych-jak wynika są tam błędne informacje. Dziękujemy za czujność. Pozdrawiamy Redakcja Żywiec112

    Rko

    (2 stycznia 2018 - 18:24)

    Posiłkowanie się forami, nie jest celną metodą uzyskiwania wiarygodnych informacji. Staranność, dokładność i dbałość o należyte wywiązanie się z zadania (obejmująca również napisanie rzetelnego artykułu) sugeruje pozyskiwanie informacji u źródła… chyba że założeniem portalu jest styl brukowo-plotkarski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *