Twoja ostrożność to Ich życie!

To hasło spotu profilaktycznego zrealizowanego przez Wydział Ruchu Drogowego żywieckiej komendy Policji. Spot adresowany jest przede wszystkim do kierowców. Zamiarem policjantów było pobudzenie ich świadomości do tego, że wsiadając do samochodu są odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale za życie i zdrowie innych użytkowników dróg.

W ubiegłym roku na polskich drogach z winy innych kierujących życie straciło blisko 100 motocyklistów, a dziesięć razy tylu zostało rannych. Dlatego żywieccy policjanci zrealizowali spot profilaktyczny promujący bezpieczeństwo motocyklistów „Twoja ostrożność to ich życie”. Myślą przewodnią spotu jest to, aby zwrócić uwagę kierujących samochodami na to, że wyjeżdżając na drogi odpowiadają nie tylko za siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego.

W realizację spotu zaangażowali się motocykliści z żywieckiego klubu motocyklowego, którzy wystąpili w nagraniu i dzielili się z policjantami doświadczeniami przekazywanymi z perspektywy miłośników jazdy na dwóch kółkach. W spocie gościnnie wystąpiła Pani Natasza Caban – żeglarka, która samotnie opłynęła ziemię, a teraz planuje odbyć podobną podróż na motocyklu. W nagraniu dzieli się swoimi doświadczeniami i tym, jak ważne jest bezpieczeństwo. Lato w pełni. Pogoda zachęca do motocyklowych wycieczek. Pamiętaj „Twoja ostrożność to ich życie”.

Post Author: Michal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *