Tragiczny finał pożaru domu w Złatnej – 2 osoby nie żyją

W dniu wczorajszym, kilkanaście minut przed północą w miejscowości Złatna gmina Ujsoły doszło do tragicznego pożaru, w wyniku którego małżeństwo w wieku mężczyzna 66 lat, kobieta 63 lata poniosły śmierć.

Przybyli na miejsce zdarzenia strażacy zastali cały drewniany dom w płomieniach. Strażacy natychmiast przystąpili do gaszenia pożaru. Podczas gaszenia syn poszkodowanych, który uciekał z płonącego budynku jeszcze przed przybyciem jednostek straży pożarnych poinformował, że w budynku znajdują się jego rodzice. Strażacy w aparatach ochrony dróg oddechowych, weszli do zadymionych pomieszczeń i odnaleźli dwa zwęglone ciała. Przybyły na miejsce pożaru lekarz stwierdził zgon tych osób. W wyniku pożaru spaleniu uległ cały dom z wyposażeniem.

W akcji ratowniczej uczestniczyło siedem załóg straży pożarnej – 41 strażaków. Akcja trwała prawie pięć godzin. Można sobie w tym miejscu zadać pytanie. Czy jeśli w tym domu byłaby zamontowana czujka dymu lub tlenku węgla to by w czymś pomogła. Na pewno by nie zaszkodziła.

Źródło: KP PSP w Żywcu

Post Author: Michal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *