Stanowisko żywieckiej Komendy Policji w sprawie interwencji z 18 listopada

W internecie można znaleźć nagranie, które wzburzyło mieszkańców Żywca i internautów.

Widać na nim spotkanie odbywające się w jednej z sądowych sal rozpraw. Grupa ludzi siedzi przy dużym stole, na którym prawdopodobnie stoją naczynia z posiłkami.” (Żywiec Info)

Poniżej przedstawiamy stanowisko żywieckiej Komendy Powiatowej Policji w tej sprawie:

„W dniu 18 listopada br. przed godziną 15.00 dyżurny żywieckiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o nieprawidłowościach, do jakich miało dojść w Sądzie Rejonowym w Żywcu, a które miały dotyczyć niestosowania się do obowiązujących przepisów dotyczących noszenia maseczek. Na miejsce pojechali policjanci, którzy podjęli interwencję oraz poczynili ustalenia dotyczące zaistniałej sytuacji. W chwili obecnej w sprawie prowadzone są czynności, wdrożone na podstawie art. 54§1 kpow, mające na celu wyjaśnienie zaistniałej sytuacji oraz ustalenie czy doszło do naruszenia prawa.

W odpowiedzi na pojawiające się w internecie komentarze oraz zarzuty pod adresem policjantów informujemy, że nagranie nie przedstawia całości przebiegu interwencji. Nie jest również prawdą, co jest podnoszone w komentarzach, że policjanci nie podjęli interwencji. Policjanci przeprowadzili interwencję i zebrali informacje, dzięki którym prowadzone jest postępowanie wyjaśniające. Fakt przeprowadzenia interwencji został odnotowany w policyjnych systemach.

Jednak w celu wyjaśnienia sprawy oraz rozwiania wątpliwości, co do samej interwencji Komendant Powiatowy Policji w Żywcu, polecił wdrożyć przeprowadzenie czynności wyjaśniających dotyczących przebiegu interwencji”

fot tytułowe: policja.pl

Post Author: Michal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *