Spłonął dom wraz z budynkiem gospodarczym – strażacy mieli utrudniony dojazd | Pietrzykowice

Wczoraj około 08:15 do służb wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w Pietrzykowicach. Na miejsce natychmiast skierowano 5 zastępów strażaków z JRG Żywiec, rozpoczęto też alarmowanie druhów z OSP Pietrzykowice, Łodygowice, Lipowa i Słotwina.

Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów, okazało się, że pożar jest rozwinięty, a dojazd do miejsca zdarzenia mocno utrudniony przez zaśnieżoną, śliską i wąską drogę. Działania strażaków polegały na podaniu 3 prądów wody w natarciu na palące się poddasze budynku mieszkalnego i gospodarczego. Dodatkowo jeden prąd wody skierowano na zaparkowany w bezpośrednim sąsiedztwie budynków pojazd. Niestety doszczętnie spłonęło poddasze domu, wraz z całym składowanym na nim sprzętem. Całkowitemu zniszczeniu uległ też budynek gospodarczy, a w skutek działania wysokiej temperatury, uszkodzony został zaparkowany pojazd.

Przybyli na miejsce przedstawiciele Urzędu Gminy zapewnili rodzinie lokal zastępczy. Po ugaszeniu pożaru strażacy sprawdzili ocalałe pomieszczenia detektorem wielogazowym. Na miejscu działało 9 zastępów straży pożarnej, a cała akcja trwała blisko 4 godziny.

Pomoc merytoryczna: asp. sztab. Tomasz Kołodziej
Zdjęcia: OSP Pietrzykowice

Post Author: Michal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *