Spłonął budynek gospodarczy, a ogniem mógł zająć się również dom | Łękawica

Informacja o pożarze wpłynęła do służb około 04:30. Wynikało z niej, że ma płonąć budynek gospodarczy. Na miejsce natychmiast skierowano strażaków z JRG Żywiec i rozpoczęto procedurę alarmowania ochotników z aż 3 gmin – Łękawica, Gilowice i Żywiec (Oczków).

Po dotarciu na miejsce pierwszych zastępów strażaków, działania skupiły się na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu 2 prądów wody w natarciu na płonącą konstrukcję i jeden w obronie budynku mieszkalnego, który znajdował się w bezpośrednim sąsiedztwie. Po ugaszeniu płomieni, strażacy rozebrali spaloną konstrukcję budynku i sprawdzili pogorzelisko za pomocą kamery termowizyjnej. Działania zakończono po blisko 2 godzinach akcji.

Niestety spaleniu uległ budynek gospodarczy wraz ze znajdującymi się w środku elektronarzędziami (pilarka spalinowa, cyrkularka, kosiarki, wkrętarki, itp.). Stopieniu uległ siding na ścianie budynku mieszkalnego (ok. 20m2), rynny i pękło okno. Przyczyna powstania pożaru na tę chwilę jest nieznana, a sprawą zajmują się policjanci.

Fot: OSP Żywiec-Oczków
Pomoc merytoryczna: mł. kpt. inż. Tomasz Kołodziej

Post Author: Michal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *