Sobotni pożar zabudowań w Soblówce

W sobotni wieczór, ok 21:55 dyżurny SK KP w Żywcu zadysponował jednostki OSP z terenu Gminy Ujsoły do pożaru zabudowań w Soblówce, w przysiółku Młynarzowa.

Po dojeździe na miejsce pierwszych zastępów zastano 2 budynki  w całości objęte ogniem  – budynek gospodarczy i mieszkalny. Na początku działania skupiły się na ograniczeniu rozwoju pożaru, gdyż w jego sąsiedztwie znajdowały się jeszcze 2 budynki gospodarcze oraz las.

Ze względu na położenie zabudowań na zboczu góry, wystąpił problem z zaopatrzeniem w wodę do celów gaśniczych. Dlatego po przyjeździe 701[S]21 z JRG Żywiec została podjęta decyzja o zadysponowaniu dodatkowo średnich samochodów gaśniczych z OSP Rajcza oraz OSP Sól, które wsparły miejscowe jednostki w dowożeniu wody z oddalonego o ok. kilometr punktu czerpania ustanowionego na potoku w dolinie miejscowości (strażacy z wyż.wym. jednostek w tym czasie pomagali w pracach rozbiórkowych spalonych budynków).

Warto nadmienić, że dojazd na teren pożaru stanowiła stroma, wąska droga, która utrudniała płynny przejazd samochodów gaśniczych. Na dodatek, w czasie trwania działań, zaczął padać lekki deszcz, który jeszcze bardziej utrudnił sprawne poruszanie się pojazdów.

Działania na miejscu trwały do ok. 1:30, co spowodowane było m.in. potrzebą dokładnego przelania siana znajdującego się w  budynku gospodarczym.

Na miejscu:
OSP Soblówka
OSP Ujsoły
OSP Złatna
OSP Glinka
JRG Żywiec
OSP Rajcza 
OSP Sól
Pogotowie Energetyczne
Policja

Zdjęcia dzięki OSP Soblówka oraz OSP Złatna.

Post Author: Jarek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *