Sobota pod znakiem wypadków, podsumowanie tego dnia wg żywieckich policjantów

Do pierwszego poważnego zdarzenia doszło o 11.00. w Międzybrodziu Bialskim na ul. Bielskiej. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, 12-letni mieszkaniec Chorzowa, jadąc się na deskorolce, w czasie zjeżdżania ze wzniesienia, nie zatrzymał się przed skrzyżowaniem ulic i wjechał pod prawidłowo jadącego vw golfa, którym kierował 69-letni mieszkaniec Jaworza. Jak ustalili policjanci kierowca był trzeźwy i posiadał uprawnienia do kierowania. W wyniku zdarzenia 12-latek z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Około 18.20 w Łodygowicach na ul. Żywieckiej doszło do zdarzenia drogowego z udziałem motocyklisty. Jak wstępnie ustalili policjanci z żywieckiej drogówki, kierujący seatem altea, 41-letni mieszkaniec Kielc, w czasie skrętu w lewo, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym z przeciwnego kierunku motocyklem suzuki, którym kierował 36-letni obywatel Czech. Jak ustalili policjanci obaj kierowcy byli trzeźwi i posiadali uprawnienia do kierowania. W wyniku zdarzenia motocyklista z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

W niecałe dwie godziny później dyżurny, żywieckiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o kolejnym zdarzeniu drogowym z udziałem motocyklisty, do którego doszło w Wieprzu na ul. Żywieckiej. Jak wstępnie ustalili policjanci, kierujący fiatem seicento, 39-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego, włączając się do ruchu, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu motocyklem suzuki, 21-letniemu mieszkańcowi Mysłowic. Jak ustalili policjanci kierowcy byli trzeźwi i posiadali uprawnienia do kierowania. W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznał zarówno motocyklista, jak i kierowca fiata. Obaj trafili do szpitala.

To niestety nie wszystko. Około 20.20 w Milówce na ul. Jagielońskiej doszło do dachowania samochodu skoda, którym podróżowało trzech obywateli Rumunii. W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznał jeden z nich. Na chwilę obecną policjanci ustalają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.

pomoc merytoryczna: asp. sztab. Mirosława Piątek

Post Author: Michal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *