Śmiertelny wypadek na Krakowskiej w Żywcu

Dzisiaj około godziny 13:30 do żywieckich służb wpłynęło zgłoszenie o wypadku na moście nad rzeką Łękawką w ciągu drogi wojewódzkiej 946 a konretniej na ul. Krakowskiej w Żywcu-Moszcanicy.

Na miejsce natychmiast skierowano ambulanse z ZZOZ Żywiec, „drogówkę” jak również 2 zastępy z OSP (Oczków i Moszczanica) + sekcję techniczną z JRG. Ze względu na poważny charakter zdarzenia na miejsce udał się zastępca dowódcy Jednostki Ratowniczo Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Żywcu.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń mundurowych kierujący Volkswagenem LT, 46-letni mieszkaniec Toszka na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z koparko-ładowarką, którą kierował 52-letni mieszkaniec Żywca. Niestety pomimo reanimacji 46-latek zmarł. Czynności na miejscu, pod nadzorem prokuratora, wykonywali żywieccy policjanci. Teraz śledczy będą wyjaśniać szczegółowe przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Policjanci wyznaczyli objazdy: dla kierowców samochodów osobowych przez Moszczanicę i Rychwałdek. Z kolei kierowcy samochodów ciężarowych, którzy jechali z Suchej Beskidzkiej i miejscowości Las kierowali się na Międzybrodzie i Zarzecze. Pojazdy ciężarowe jadące w przeciwnym kierunku kierowano na Zarzecze i Tresną. Droga była zablokowana przez blisko 3 godziny.

To niestety nie pierwszy wypadek w tym miejscu, w zeszłym roku w niemalże tym samym miejscu, czołowo zderzyły się dwa busy, kierowcy często ignorują ograniczenie prędkości i jadą za szybko co skutkuje „wyniesieniem” z zakrętu na przeciwległy pas.

pomoc merytoryczna: asp. sztab. Mirosława Piątek

Post Author: Michal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *