Śląscy strażacy na pomoc Czechom – czekają w gotowości

W czwartek wieczorem (24 czerwca 2021 r.) na terytorium Czech przeszła nawałnica z tornadem. Wciąż trwa tam akcja poszukiwawczo-ratownicza, są ofiary śmiertelne i osoby poszkodowane, tysiące domów pozostaje bez prądu.

Państwowa Straż Pożarna gotowa jest pomagać w działaniach Czechom. Aktualnie Kompania PSP tj. 5 plutonów w 16 pojazdach (59 osób) formuje się i jedzie do punktu koncentracji, który jest w Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej nr 1 w Katowicach. Jak tylko otrzyma sygnał do działań – wyruszy nieść pomoc Czechom.

Wszyscy z zapartym tchem śledziliśmy wydarzenia z Czech i to jakie spustoszenie wyrządziła przechodząca przez ten kraj superkomórka burzowa. Niestety są ofiary śmiertelne, a krajobraz wygląda jak po wojnie. W regionach najbardziej dotkniętych niszczycielską siłą żywiołu, mają pracować również austriackie służby. Cześć kompanii Ewekuacyjno-powodziowej Katowice 1 czeka w gotowości na sygnał od Czeskich władz. Wtedy to polscy strażacy ruszą na pomoc naszym południowym sąsiadom.

Źródło: KG PSP
Foto: KG PSP / blesk.cz

Post Author: Michal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *