Skutki wczorajszej nawałnicy nad Żywcem

W dniu wczorajszym (03.08.2017r.) około godziny 19:00 nad Żywcem przetoczyła się nawałnica. Strażacy interweniowali min. do powalonych drzew, ale także to przewróconych łodzi na Jeziorze Żywieckim.

zdj. Piotr
zdj. Piotr

Jak informuje Rzecznik Prasowy KP PSP w Żywcu – asp. sztab. Marek Tetłak, kilka minut przed 19:00, SK KP PSP w Żywcu zostało poinformowane o przewróconych łodziach na jeziorze. Na miejsce przybyli strażacy z JRG Żywiec oraz OSP Międzybrodzie Bialskie. Strażacy przeprowadzili szybką akcje ratunkową i podjęli łącznie 8 osób, które nie wymagały hospitalizacji.

zdj. Grzegorz
zdj. Grzegorz

Do usuwania skutków nawałnicy interweniowały min. takie jednostki: OSP Jeleśnia, OSP Żywiec-Oczków, OSP Żywiec-Sporysz, OSP Moszczanica, OSP Zarzecze i OSP Ostre.

Na odcinku kolejowym Żywiec-Wieprz, silny wiatr złamał konar drzewa, który zerwał sieć trakcyjną. Ruch kolejowy na szlaku do Zwardonia został wstrzymany.

Również w niektórych miejscowościach naszego powiatu wielu odbiorców było pozbawionych dostaw energii elektrycznej. Tak było min. w Pewli Małej i Świnnej.  Na szczęście w wyniku załamania pogody nikt nie zginął.

 

Pomoc merytoryczna:

  •  asp. sztab. Marek Tetłak
  •  sierż. sztab. Jolanta Frydel

Zdjęcia: Piotr i Grzegorz

 

 

Post Author: Michal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *