Samochód wjechał w dwie kolarki – była reprezentantka Polski w ciężkim stanie | Wilkowice

Wczoraj około 16:30 w Wilkowicach na ul. Żywieckiej, z niewyjaśnionych jak dotąd przyczyn, w  dwie kolarki wjechał Opel Astra. Obie rowerzystki doznały bardzo ciężkich obrażeń ciała, obie były reanimowane na miejscu zdarzenia. Jak ustalił Eurosport.pl, jedną z poszkodowanych kobiet jest Rita Malinkiewicz – wielokrotna reprezentantka Polski w kolarstwie górskim. Kobiety zmierzały na miejsce zbiórki, w ramach zorganizowanej akcji #RittRideforall, która miała polegać na wspólnym pokonywaniu kilometrów na podbeskidzkich szosach.

Jak wstępnie ustalili policjanci, 57-letnia kierująca na prostym odcinku drogi, z nieznanych przyczyn zjechała na przeciwległy pas ruchu i czołowo zderzyła się z prawidłowo jadącymi rowerzystkami. Malinkiewicz śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego została przetransportowana do szpitala w Sosnowcu, gdzie wieczorem została zoperowana. Na prośbę rodziny szczegółowe informacje na temat stanu Rity nie są udzielane.
Druga z rannych kobiet trafiła do Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej, również w stanie ciężkim. Nieoficjalne informacje mówią, że to żona olimpijczyka Marka Konwy.

Wszystkie osoby, które były świadkami zdarzenia, proszone są o kontakt z Policją w Bielsku-Białej.
Źródło: Radio Bielsko / eurosport.pl

Post Author: Michal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *