Ratownicy GOPR Beskidy podsumowują miniony weekend

Jak relacjonują ratownicy Beskidzkiej grupy GOPR na swoim facebookowym profilu, miniony weekend był dla nich bardzo pracowity. Odnotowali kilkanaście zgłoszeń o wypadkach w górach.

W sobotę o 9:30 otrzymaliśmy zgłoszenie o wypadku na trasie rowerowej Hip-Hopa w Szczyrkowski Ośrodek Narciarski. Zadysponowano zespół ratowników na quadzie. Po udzieleniu pomocy pacjent został ewakuowany do Szczyrku w rejon dolnej stacji gondoli.

Tuż przed godz. 11:00 do CSR dotarła wiadomość o wypadku na trasach rowerowych góry Żar – poszkodowany uskarżał się na ból kręgosłupa. Na miejsce wyjechała karetka terenowa z zespołem ratowników. Po przeprowadzeniu badania i udzieleniu pierwszej pomocy podjęto decyzję o zadysponowaniu śmigłowca Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Kilka minut po powrocie zespołu do Centrali, doszło do kolejnego wypadku w tym samym rejonie. Ratownicy już w drodze na miejsce zdarzenia zadysponowali LPR, ponieważ z zebranego wywiadu wynikało, że pacjent był nieprzytomny. Po udzieleniu potrzebnej pomocy osoba ratowana została przekazana załodze śmigłowca.

Po godz. 15:00 do CSR w Szczyrku zadzwoniła kobieta, informując o zachorowaniu swojego partnera. Para znajdowała się na szlaku Markowe Szczawiny – przełęcz Krowiarki. Do zdarzenia wyjechali ratownicy pełniący dyżur w S.R. Markowe Szczawiny. Po udzieleniu pomocy przetransportowali mężczyznę na przełęcz Krowiarki.

W niedzielę do dyżurki na Leskowcu zgłosił się rowerzysta z raną ciętą kończyny dolnej. Po zaopatrzeniu przez ratowników dyżurnych mężczyzna udał się w dalszą trasę. Na Przysłopie pod Baranią Górą ratownicy udzielili pomocy turyście z urazem stawu skokowego. Doszło również do wypadku rowerowego pod Szyndzielnią na trasie Rock’n’Rolla (Enduro Trails). Osoba poszkodowana zgłaszała ból w okolicy obojczyka. Do zdarzenia wyjechał zespół z S.R. Klimczok. Po zaopatrzeniu rowerzysta został ewakuowany do Bielska-Białej.

Źródło: GOPR Beskidy

Post Author: Mikołaj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *