Ogień w zakładzie przetwórstwa drzewnego – pożar gasiło ponad 80 strażaków | Żabnica

Do zdarzenia doszło wczoraj około 15:35, wtedy to służby otrzymały informacje o pożarze w tartaku w Żabnicy przy ul. ks. Karola Śmiecha.
Natychmiast na miejsce zadysponowano 3 zastępy z JRG Żywiec i zaczęto procedurę alarmowania strażaków ochotników z gminy Węgierska Górka. Po przybyciu na miejsce pierwszych strażaków, okazało się, że sytuacja jest o wiele trudniejsza – pożarem objęta była jedna hala produkcyjna. Zdecydowano się na zadysponowanie dodatkowych sił i środków z powiatu – na pomoc strażakom w Żabnicy ruszyli ochotnicy z gminy Radziechowy – Wieprz i Milówka.

„Działania Straży Pożarnej polegały na podaniu trzech prądów wody w obronie na sąsiednie obiekty oraz trzech prądów w natarciu na palący się budynek produkcyjny, w tym jeden prąd do wnętrza budynku. Dalsze działania polegały na częściowej rozbiórce ścian hali wykonanej z płyt warstwowych ocieplonej pianą PUR i obitą płytami OSB. Halę produkcyjna przewietrzono oraz sprawdzono przy użyciu kamery termowizyjnej.” – informuje asp. sztab. Tomasz Kołodziej.

Działania zakończono około 18:40, w akcji brało udział 6 zastępów PSP i 13 zastępów OSP, łącznie ponad 80 strażaków pracowało na miejscu. Przyczyny wybuchu pożaru na ten moment jest nieznana, a stosowne dochodzenie prowadzi policja. Spaleniu uległą połowa hali produkcyjnej wraz z linią technologiczną do produkcji pelletu. W zdarzeniu nikt nie został poszkodowany.

Fot: Damian i OSP Cięcina
Pomoc merytoryczna: asp. sztab. Tomasz Kołodziej

Post Author: Michal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *