Pożar strawił cały budynek mieszkalny- jedna osoba z poparzeniami w szpitalu.

W nocy z niedzieli na poniedziałek (28.05-29.05) doszło do pożaru budynku mieszkalnego w przysiółku „Zakocierz” w Ślemieniu.

Mimo przynależności administracyjnej do Ślemienia właśnie, jedyna droga, ul. Turystyczna wiedzie z Kocierza Rychwałdzkiego.

Decyzją dyspozytora na miejsce skierowano pluton gaśniczy z JRG w Żywcu: 701[s]25, 26 i 53 jak również OSP:
OSP Kocierz Moszczanicki
OSP Kocierz Rychwałdzki
OSP Łękawica
OSP Gilowice
OSP Ślemień
OSP Las
OSP Kocoń

Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów straży pożarnej, okazało się, że cały budynek był objęty ogniem, pracy strażakom nie ułatwiał trudny teren i dojazd do płonącego budynku.

Działania strażaków polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu, 60-letniemu mężczyźnie, podaniu 3 prądów wody w natarciu na płonącą konstrukcję oraz rozbiórce tego co zostało z budynku jak również dokładnemu przelaniu pogorzeliska.

Działania strażaków zakończyły się około 02:10 a brało w nich udział 10 zastępów straży pożarnej, w sumie 50 strażaków-ratowników. Niestety  dzisiaj przed południem OSP Kocierz Moszczanicki  został zaalarmowany i zadysponowany w to samo miejsce, gdzie pożar rozgorzał na nowo. Strażacy ugasili powstałe zarzewia ognia i dokładnie przelali pogorzelisko.


zdj. Justyna

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, mężczyzna najprawdopodobniej zasnął z papierosem, dzięki szybkiej reakcji brata, został on wyciągnięty z płonącego budynku i z poparzeniami ręki (II stopień) przetransportowany przez strażaków w dół zbocza do przybyłego na miejsce Zespołu Ratownictwa Medycznego.

Dochodzenie w tej sprawie prowadzą policjanci.
Pomoc merytoryczna: asp. sztab. Marek Tetłak, asp. sztab. Mirosława Piątek
Mapka dzięki serwisowi e-gory.pl

Post Author: Michal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *