Pożar starego schroniska na Hali Miziowej | Korbielów

Do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Żywcu około 13:55 wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku na Hali Miziowej w Korbielowie.

Na miejsce natychmiast zadysponowano 8 zastępów z OSP gminy Jeleśnia oraz 3 z JRG Żywiec. Po dojeździe pod Halę Miziową, okazało się że przez występującą pokrywę śnieżną i lodową, wyjazd pod samo miejsce pożaru wozami bojowymi jest niemożliwy.

Strażacy swoimi quadami na gąsienicach wyruszyli w górę stoku, z pomocą przyszli również ratownicy GOPR Beskidy, którzy swoim sprzętem wywozili strażaków ze sprzętem w bezpośrednią okolicę pożaru, pomogli również operatorzy ratraków. Po dotarciu na miejsce nie zastano zbiornika retencyjnego i tylko jeden hydrant, z którego pobierano wodę głównie w obronie nowego schroniska, które znajdowało się 12 metrów od pożaru.

Spaleniu uległo stare schronisko, gdzie znajdował się punkt gastronomiczny i pomieszczenia gospodarcze. Wszystko doszczętnie spłonęło a nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że straty wyceniono na około pół miliona złotych. W pożarze nikt nie został poszkodowany. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi policja.

Pomoc merytoryczna: asp. sztab. Marek Tetłak
Foto: OSP Jeleśnia

Post Author: Michal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *