Pożar sauny w Złatnej – Zapolance

Wielka Sobota upłynęła pod znakiem pożarów w Gminie Ujsoły. Niecałe 2 godziny po zakończeniu działań przy pożarze w Ujsołach SK KP PSP w Żywcu ponownie dysponuje jednostki OSP Złatna, OSP Ujsoły, OSP Soblówka, OSP Rajcza oraz zastępu JRG Żywiec. Tym razem zgłoszenie dotyczy pożaru sauny, znajdującej się w przysiółku Zapolanka w miejscowości Złatna.

Po dojeździe na miejsce pierwszych zastępów, zastano pożar wewnątrz budynku sauny. Dzięki reakcji mieszkańców przed przyjazdem jednostek ochrony przeciwpożarowej, pożar nie zdołał się rozprzestrzenić.  W bezpośrednim sąsiedztwie w.w budynku znajdował się drewniany dom mieszkalny. Na szczęście nie doszło do przerzutu ognia.

Zadaniem strażaków było wstępne ugaszenie ognia wewnątrz budynku, następnie częściowej jego rozbiórce oraz lokalizacji i dogaszeniu pozostałych zarzewi.  Dużym ułatwieniem w dogaszaniu było użycie kamery termowizyjnej przez strażaków z JRG Żywiec.

Warto nadmienić, że dojazd na miejsce był trudny, ze względu na wąską i stromą drogę dojazdową. Gdyby wyżej opisana sytuacja miała miejsce w czasie zalegania pokrywy śnieżnej, najprawdopodobniej wozy gaśnicze nie dojechałyby na miejsce.

Siły na miejscu :

OSP Złatna – GBA Mercedes-Benz 1019, GLM Lublin 3
OSP Ujsoły – GBA Iveco Eurocargo, GBARt Mercedes-Benz 1222
OSP Soblówka – GBA Mercedes-Benz 1019
OSP Rajcza – GBA Iveco Eurcargo, SLRR Łada Niva
JRG Żywiec – 701[S]21 – Renault Midlum

Mapka dzięki e-gory.pl

Post Author: Jarek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *