Pożar poddasza w Kocurowie – strażacy musieli przedsięwziąć szczególne środki ostrożności | Żywiec

Do zdarzenia doszło około 13:15 w Żywcu na ul. Kocurowskiej.
Na miejsce skierowano 5 zastępów PSP z JRG w Żywcu i 5 wozów z OSP. Po dotarciu na miejsce stwierdzono, że pożarem objęte jest poddasze budynku jednorodzinnego. Działania przybyłych na miejsce zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu pożaru za pomocą dwóch prądów wody w natarciu, obronie pozostałej części budynku przy pomocy prądu wody, wyrzuceniu spalonych i nadpalonych materiałów znajdujących się na strychu, przewietrzeniu i oddymieniu wszystkich pomieszczeń budynku, dokonaniu pomiaru stężenia CO we wszystkich pomieszczeniach budynku,  rozebraniu części spalonej konstrukcji dachu, dogaszeniu nadpalonych materiałów, dokonaniu sprawdzenia temperatury za pomocą kamery termowizyjnej.

Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Żywcu powiadomiło o zdarzeniu burmistrza miasta Żywca oraz Inspektora Nadzoru Budowlanego. Z uwagi, że osoby zamieszkujące budynek były poddane kwarantannie, po zakończonych działaniach wszyscy strażacy biorący bezpośredni udział, oraz użyty sprzęt, poddano dezynfekcji na miejscu działań. Potencjalnie skażone środki ochrony indywidualnej strażaków zostały zapakowane i przywiezione do tutejszej jednostki w celu dalszej dezynfekcji.

6 osób w tym 2 dzieci zostało przewiezionych własnym środkiem transportu w wyznaczone miejsce przez Pana Burmistrza w celu odbywania dalszej kwarantanny, 2 osoby pozostały w miejscu zamieszkania.

Pomoc merytoryczna: asp. sztab. Tomasz Kołodziej
Fot: OSP Żywiec-Oczków

Post Author: Michal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *