Pożar poddasza i ogromne straty w domu jednorodzinnym | Sopotnia Wielka

Służby otrzymały informację o pożarze domu jednorodzinnego wczoraj tuż przed godziną 17:00.
Na miejsce skierowano 2 zastępy strażaków z JRG Żywiec jak również rozpoczęto procedurę alarmowania ochotników z gminy Jeleśnia.

Jak informuje oficer prasowy żywieckich strażaków, asp. sztab. Tomasz Kołodziej – „Działania Straży Pożarnej polegały na podaniu dwóch prądów wody w obronie na sąsiadujące obiekty (stodoła i nieużytkowany budynek mieszkalny) oraz jednego prądu wody w natarciu na palące się poddasze i elementy wyposażenia znajdujące się wewnątrz budynku. Następnie wykonano otwór w poszyciu dachu, oddymiono zadymione pomieszczenia za pomocą wentylatora oddymiającego i wyniesiono nadpalone elementy wyposażenia. Cały obiekt sprawdzono na obecność występowania tlenku węgla przy pomocy detektora wielogazowego – wynik 0 ppm oraz ewentualnych zarzewi ognia za pomocą kamery termowizyjnej, których nie stwierdzono.”

 

 

W zdarzeniu nikt nie został poszkodowany, a przyczyna pożaru na tę chwilę nie jest znana. Spłonęło całe poddasze, oraz część parteru. W działaniach brało udział 9 zastępów straży pożarnej i ponad 40 strażaków. Akcję zakończono po ponad 3 godzinach.

Pomoc merytoryczna: asp. sztab. Tomasz Kołodziej

Post Author: Michal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *