Pożar poddasza i dachu na os. Na Wzgórzu | Żywiec

Do zdarzenia doszło wczoraj (03.06) w Żywcu na ul. os. Na Wzgórzu. Strażacy otrzymali informację o pożarze w jednym z budynków mieszkalnych.
Po dotarciu na miejsce, okazało się, że pożarem objęte jest poddasze. Strażacy podali dwa prądy w natarciu na płonące elementy – jeden ze środka budynku, drugi z samochodu z podnośnikiem.

Pozostałe działania strażaków przybyłych na miejsce zdarzenia polegały na wyrzuceniu siana wraz z trocinami z wnętrza budynku oraz ich przelaniu , wycięciu nadpalonej konstrukcji dachowej oraz rozbiórki części eternitu z więźby dachowej, sprawdzeniu wszystkich pomieszczeń w budynku na zawartość CO detektorem wielogazowym i sprawdzeniu poddasza budynku mieszkalnego kamerą termowizyjną w celu wykluczenia zarzewi ognia

Cała akcja trwała blisko 3 godziny, a na miejscu działały 4 zastępy z PSP w Żywcu i 3 zastępy OSP z gminy Żywiec.  W trakcie prowadzonych działań, jeden z lokatorów zaczął się źle czuć (zawroty głowy). Na miejsce przybył zespół ratownictwa medycznego, jednak po przebadaniu osoby poszkodowanej, załoga ambulansu stwierdziła, że nie jest wymagana dalsza hospitalizacja.

Na ten moment przyczyna pożaru nie jest znana, a dochodzenie w tej sprawie prowadzą policjanci. Spaleniu uległa więźba dachowa oraz poszycie dachu.

Pomoc merytoryczna: mł. kpt. inż. Tomasz Kołodziej

Foto: OSP Żywiec-Oczków

Post Author: Michal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *