Pożar mieszkania na osiedlu Młodych- na miejscu 4 zastępy straży pożarnej

W dniu 08.06.2017 roku do SK KP PSP w Żywcu wpłynęło zgłoszenie o pożarze mieszkania na os. Młodych. Dyspozytor niezwłocznie zadysponował na miejsce pluton gaśniczy z JRG Żywiec.

Po dotarciu na miejsce stwierdzono, że pali się mieszkanie na 3-cim piętrze bloku mieszkalnego. Strażacy ubrani w aparaty ochrony dróg oddechowych udali się do budynku celem ewakuacji lokatorów innych mieszkań, jak również przeszukaniu lokalu, w którym wybuchł pożar.

W wyniku pożaru poszkodowana została jedna osoba, strażacy udzielili jej kwalifikowanej pierwszej pomocy, zabezpieczyli do przyjazdu na miejsce ZRM. W tym czasie druga rota weszła do budynku w celu dogaszenia pożaru.

Po kilkunastu minutach na miejsce dotarło OSP Żywiec-Oczków gdzie strażacy rozwinęli linię gaśniczą i w aparatach ODO weszli do zadymionych pomieszczeń.

Na szczęście wszystko to były ćwiczenia, których tematem było prowadzenie działań ratowniczo-gaśniczych w budynkach wielorodzinnych, ponadto strażacy ćwiczyli procedury postępowania na wypadek powstania pożaru w bloku mieszkalnym jak również doskonalili swe umiejętności w zakresie posługiwania się sprzętem ratowniczym.

Ćwiczenia trwały po dwie godziny przez trzy dni.

Post Author: Michal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *