Pożar garaży i budynku na ul. Stefana Batorego

Dzisiaj około 11:30 do Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żywcu wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku w Żywcu na ul. Stefana Batorego. Po dojeździe na miejsce pierwszego zastępu straży pożarnej zastano bardzo rozwinięty pożar. Na miejsce natychmiast zadysponowano dodatkowe siły i środki w postaci OSP Żywiec-Sporysz, OSP Pietrzykowice, OSP Łodygowice jak również przekierowano 701[s]25 z wypadku na ul. Wincentego Witosa.

Rozwinięto dwie linie gaśnicze w natarciu na płonące garaże / wiaty i elewację pobliskiego budynku jak również w obronie pobliskiej restauracji. Jak informuje asp. sztab. Marek Tetłak z żywieckiej komendy: „Po przybyciu na miejsce okazało się, że palą się wiaty, w którym znajduje się sprzęt restauracyjny i od tych wiat zapaliła się elewacja ściany, która pokryta była styropianem”.

Po przybyciu kolejnych zastępów straży pożarnej sytuacja została szybko opanowana. Jak dodaje oficer prasowy żywieckich strażaków: „Na szczęście nic nikomu się nie stało”.

Na miejscu działało 7 zastępów straży pożarnej i Policja. Działania zakończyły się około godziny 15:00 a strażacy wrócili do swoich koszar / baz.

 

W wyniku pożaru doszczętnie spłonęła wiata / garaż wraz ze sprzętem restauracyjnym, elewacja budynku przyległego również elewacja pobliskich budynków została uszkodzona / nadpalona. Przyczynę pożaru wyjaśniają biegli.

Miejsce pożaru zostało dokładnie przelane wodą i przy pomocy podnośnika z JRG Żywiec dokładnie sprawdzone kamerą termowizyjną.

 

Pomoc merytoryczna: asp. sztab. Marek Tetłak
Zdjęcia dzięki uprzejmości przyjaciela portalu- Damiana

Post Author: Michal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *