Pożar budynku mieszkalnego w Kocierzu Moszczanickim- strażacy stracili dobytek życia

Do pożaru doszło 8 kwietnia około 14:45, wtedy to do stanowiska kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Żywcu wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku na ul. Beskidzkiej w Kocierzu Moszczanickim. Na miejsce natychmiast zadysponowano jednostki OSP z gminy jak również OSP Gilowice do pomocy.

Zgłoszenie było na tyle niedokładne, że na miejsce zadysponowano również zastępy straży pożarnej z gminy Andrychów, w tym 2 zastępy z JRG Andrychów. W sumie 5 zastępów PSP i 10 OSP.
Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów, zastano całe poddasze w ogniu. Przystąpiono do akcji gaśniczej, podano 2 prądy w natarciu na palący się budynek i jeden w obronie, sąsiedniego gospodarczego.

Akcja trwała 6 godzin i równocześnie z prowadzonymi działaniami gaśniczymi, trwała ewakuacja mienia z niższych kondygnacji. Niestety spaleniu uległo całe poddasze budynku, a częściowemu zalaniu parter. Dochodzenie w sprawie przyczyny wybuchu pożaru prowadzi policja.

Niestety akcję utrudniał brak dostępu do wody, zdecydowano się na dowożenie wody z punktu czerpania w hotelu na szczycie Przełęczy Kocierskiej. Jak już wiecie, była to rodzina strażaków. Poniżej podajemy link do zbiórki. I TY MOŻESZ POMÓC POGORZELCOM!

https://zrzutka.pl/b6yuk7    https://zrzutka.pl/b6yuk7     https://zrzutka.pl/b6yuk7

 

Za zdjęcia serdecznie dziękujemy OSP Roczyny.
Pomoc merytoryczna: asp. sztab. Marek Tetłak

Post Author: Michal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *