Poważnie ranny 21-latek zabrany śmigłowcem LPR do szpitala – sprawca zdarzenia uciekł z miejsca wypadku | Węgierska Górka

Do zdarzenia doszło wczoraj na ul. Kościuszki w Węgierskiej Górce, kilka minut przed 22:00

Wstępne ustalenia policjantów mówią o winie kierowcy Volkswagena Golfa, który zjechał na sąsiedni pas ruchu i zderzył się czołowo z prawidłowo jadącym Oplem Corsą. Siła odrzutu była tak duża, że Corsa wylądowała na przydrożnym chodniku, a Golf uderzył w ścianę przydrożnego budynku.

Strażacy byli zmuszeni użyć narzędzi hydraulicznych, aby wykonać dostęp do 21-latka, który został poważnie ranny w wypadku. Z uwagi na odniesione obrażenia, zdecydowano się na zadysponowanie śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego – Ratownik 6 z bazy w Krakowie, który przetransportował poszkodowanego do szpitala w Sosnowcu. Poza licznymi złamaniami kończyn dolnych, mężczyzna doznał również obrażeń wewnętrznych.

W toku prowadzonych działań, ustalono, że sprawca całego zdarzenia, wraz z pasażerami zbiegł z miejsca zdarzenia. Czynności policjantów i użycie psów tropiących doprowadziły do zatrzymania dwóch z trójki osób jadących Golfem – w tym kierowcy. Policjanci prowadzą dalsze czynności wyjaśniające te zdarzenie.

Post Author: Michal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *