Potrącenie mężczyzny w Milówce | APEL DO PIESZYCH

Wczoraj około 16:25 w Milówce na ul. Jagiellońskiej, doszło do potrącenia 74-latka, który PRZEBIEGAŁ przez jezdnię. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że robił to poza miejscem wyznaczonym.
26-letni kierowca Audi nie wyhamował i potrącił mężczyznę. Ten z obrażeniami ciała trafił do szpitala, gdzie pozostał na hospitalizacji.

Przechodząc przez jezdnię pamiętajmy o tym, aby robić to w miejscu do tego przeznaczonym. Przekraczanie jezdni w miejscach do tego nieprzystosowanych, może skończyć się jak powyższe zdarzenie. Drodzy piesi – pamiętajcie również o odblaskach, które znacznie zwiększają waszą widoczność. Dajecie tym samym kierowcy możliwość, aby was odpowiednio wcześniej zobaczył. Zbliżając się do przejścia dla pieszych nie wchodźmy na nie jak „święte krowy”, w kapturze, ze słuchawkami w uszach, nie rozglądając się i nie upewniając, czy aby na pewno możemy przekroczyć jezdnię w sposób bezpieczny. Powiecie – „Mam pierwszeństwo! To ten dupek się nie zatrzymał!” Wasze 60-100 kg ma się nijak do 1500 kg stali i plastiku na czterech kołach. Komu później powiecie, że mieliście pierwszeństwo? Chirurgowi na oddziale, czy może św. Piotrowi przy bramie?

Drodzy kierowcy… zbliżając się do przejść dla pieszych, zachowajmy szczególną uwagę, zwolnijmy, a jeśli jest taka potrzeba – umożliwmy bezpieczne przejście pieszym.

pomoc merytoryczna: asp. sztab. Mirosława Piątek

Post Author: Michal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *