Potężny pożar zakładów chemicznych w Żywcu na Stolarskiej

Do pożaru w Żywieckiej dzielnicy Zabłocie doszło około 21:00, już wtedy otrzymywaliśmy od was sygnały, że ogień jest widoczny z wielu kilometrów. Po przyjeździe na miejsce pierwszych zastępów Straży Pożarnej, siły i środki były niewystarczające.

Około 22:00 pożar osiągnął swe „apogeum”, decyzją dyspozytora było zadysponowanie licznych sił i środków z powiatu żywieckiego jak i spoza niego. Na miejscu pracują jednostki straży z całego województwa.

Sytuacja jest bardzo poważna. Na miejsce jadą zastępy. Bielska-Białej.

Opublikowany przez Żywiec112 23 kwietnia 2018

Wystąpienie oficera prasowego PSP

Opublikowany przez Żywiec112 23 kwietnia 2018

Powyżej wystąpienie oficera prasowego żywieckiej Komendy PSP- asp. sztab. Marka Tetłaka, w którym znajdują się wszystkie informacje na temat pożaru. Na ten moment pożar nie jest jeszcze opanowany, jednak jest „złapany” (00:15)

Na miejscu zdarzenia pracują jednostki OSP z terenu Żywiecczyzny i PSP z Żywca, Bielska-Białej, Katowic, Pszyczyny, Knurowa. Na miejsce przyjechał komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach.

Niestety w trakcie pożaru doszło do skażenia środowiska, skażona woda lała się do studzienek kanalizacyjnych. Otrzymujemy od was bardzo dużo sygnałów i wiadomości na temat tego, iż w Sole jest sporo  śniętych ryb. Jak informuje oficer prasowy żywieckiej PSP- „zdajemy sobie z tego sprawę, monitorujemy rzekę Sołę, na której rozstawiliśmy rękawy sorpcyjne”.

01:10- pożar został opanowany, aktualnie trwa dogaszanie i prace rozbiórkowe przy pogorzelisku. Strażacy, policjanci i ratownicy medyczni nadal pracują na miejscu zdarzenia. Poniżej nagranie z miejsca zdarzenia.

01:30- niestety, pożar znowu się rozszalał, strażacy nadal walczą.

Post Author: Michal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *