Policjant na wolnym zatrzymał złodziei

Sierżant sztabowy Daniel Kasperek potwierdził, że policjantem jest się 24 godziny na dobę. Widząc podejrzaną sytuację, pomimo, że miał wolne, nie zawahał się ani chwili i zatrzymał złodziei. Odzyskał również ponad 3 tys. zł, które chwilę wcześniej skradli staruszce. Dwie kobiety i mężczyzna trafili do policyjnego aresztu. Dzisiaj usłyszeli zarzut kradzieży. Za popełnione przestępstwo w więzieniu mogą spędzić nawet 5 lat.

Do zdarzenia doszło wczoraj tuż po 12.00 w Okrajniku. Będący na wolnym sierżant Daniel Kasperek jechał samochodem. W pewnym momencie zauważył, że z jednej posesji wybiegły jakieś osoby i zaczęły uciekać. Policjant nie zastanawiał się długo i ruszył za nimi w pościg. Jednocześnie o całej sytuacji powiadomił policjantów z Komisariatu Policji w Gilowicach. Po chwili zatrzymał uciekinierów i przekazał ich przybyłym na miejsce mundurowym.

Dwie kobiety w wieku 57 i 31 lat oraz ich znajomy w wieku 39 lat trafili do policyjnego aresztu. Policjanci odzyskali skradzione przez nich pieniądze w kwocie ponad 3 tys. zł. Jak ustalili śledczy, kobiety i mężczyzna weszli do domu 84-letniej mieszkanki Okrajnika pod pozorem sprzedaży koca. Gdy staruszka była zajęta rozmową z kobietami, mężczyzna przeszukał jej dom i skradł znalezione w szafce pieniądze. Wszyscy dzisiaj usłyszeli zarzut kradzieży. Za popełnione przestępstwo w więzieniu mogą spędzić nawet 5 lat.

Zdjęcie + tekst: zywiec.slaska.policja.gov.pl

Post Author: Michal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *