Podsumowanie weekendu na drogach żywiecczyzny

Do pierwszego zdarzenia, w naszym zestawieniu, doszło 3 listopada około 11:05 w Węgierskiej Górce na ul. Kościuszki, tradycyjnie- obok kościoła.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, kierujący samochodem Audi A4, 39-letni mieszkaniec Cieszyna, na skrzyżowaniu dróg, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej Audi 49-letniej mieszkance naszego powiatu. W skutek tego manewru, doszło do czołowego zderzenia, kierowcy byli trzeźwi i posiadali uprawnienia, sprawca ukarany mandatem karnym.

Kolejne zdarzenie miało miejsce o 16:35 w Węgierskiej Górce na DK1 na granicy „Górki” i Ciśca.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń mundurowych, kierujący Audi, 27-latek, mieszkaniec naszego powiatu, będąc w stanie nietrzeźwości (1.22 mg = ok. 2.5 promila) nie zachował należytej ostrożności (o ile można o jakiejkolwiek mówić w takim stanie) w skutek czego najechał na tył samochodu marki Chrysler, którym to poruszał się 62-latek.

 

Siła zderzenia była tak duża, że Chrysler wypadł na przeciwległy pas jezdni i zderzył się czołowo z Fiatem Doblo, którym kierował 22-latek.

Następne zdarzenie to Międzybrodzie Bialskie, sobota i godzina 13:40.
Na miejscu zdarzenia ustalono że, kierujący motocyklem Kawasaki, 31-letni mieszkaniec Mysłowic, nie dostosował prędkości do warunków drogowych, przewrócił jednoślad, który uderzył w poprzedzający pojazd marki VW Sharan, którym kierował 43-letni mieszkaniec Wadowic.

Motocyklista upadł na przeciwległy pas ruchu, uderzając w nadjeżdżający pojazd BMW, którym kierowała 33-letnia mieszkanka Spytkowic. Kierujący trzeźwi z uprawnieniami, sprawca zdarzenia został ukarany mandatem karnym. Z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala, pozostał na hospitalizacji.

Do kolejnego zdarzenia doszło w sobotę około 14:15 w Żywcu na ul. Wesołej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca samochodem marki Fiat Palio, 40-letnia mieszkanka Czechowic-Dziedzic, wyjeżdżając z parkingu przy sklepie, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu 28-latkowi, który poruszał się Toyotą Corollą.

W wyniku jej manewru doszło do zderzenia bocznego w skutek czego obaj kierujący zostali przewiezieni do szpitala z ogólnymi potłuczeniami. Sprawczyni ukarana mandatem karnym.


Ostatnie zdarzenie w naszym zestawieniu, to Węgierska Górka i ul. Zielona w niedzielę o godzinie 16:05.
Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, 20-latek kierując VW Passatem, na prostym odcinku drogi, podczas wykonywania manewru skrętu w lewo, do posesji, nie zachował szczególnej ostrożności, w wyniku czego doprowadził do zderzenia z jadącym w tym samym kierunku motocyklem BMW, którym kierował 26-latek pochodzący z woj. Lubuskiego. W następstwie czego, kierujący motocyklem uderzył w ogrodzenie posesji. Kierujący motocyklem z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala w Żywcu.

Zdjęcia: Ochotnicza Straż Pożarna w Łodygowicach, OSP Węgierska Górka, Patrycja, Daniel, Paweł, Wiktor
Pomoc merytoryczna: asp. sztab. Mirosława Piątek

Post Author: Michal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *