Podsumowanie pierwszego, czerwcowego weekendu z dróg naszego powiatu

02.06.2017

Wszystko zaczęło się w piątkowy poranek o godzinie 8:15 na  skrzyżowaniu ulic Jana Kazimierza i Dworcowej w Jeleśni. Doszło tam do zderzenia motoroweru marki Romet z  samochodem marki Renault Megane. W wyniku zderzenia kierujący motorowerem doznał obrażeń i został przewieziony do szpitala. Obaj kierujący byli trzeźwi. Wersje uczestniczących w wypadku różnią się, policjanci ustalają szczegółowe okoliczności i przebieg w/w zdarzenia.

Na miejscu działały: Pogotowie, Policja, OSP Jeleśnia, OSP Pewel Wielka

Żywiec ul. Krakowska, Godzina 16:05
57-letni mieszkaniec Bielska-Białej kierując samochodem Nissan Qashqai zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie do przydrożnego rowu gdzie przodem pojazdu uderzył w znak drogowy. W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznała pasażerka, pojazdu 79-letnia mieszkanka Bielska-Białej.

Tego samego dnia, o godzinie  21:30 w Węgierskiej Górce na ul. Kościuszki doszło do kolejnego zdarzenia drogowego. Kierująca samochodem marki Hyundai, 30 letnia mieszkanka powiatu żywieckiego wyjeżdżając z ulicy podporządkowanej nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu samochodowi marki Seat Ibiza, którym kierował 27 letni mieszkaniec naszego powiatu. Swoim manewrem doprowadziła do zderzenia bocznego pojazdów. Również w tym przypadku kierujący byli trzeźwi.

03.06.2017

Po niespełna 12 godzinach, doszło do kolejnego incydentu drogowego w Węgierskiej Górce. Miał on miejsce na ul. Zielonej. Kierująca samochodem marki Ford, mieszkanka Bielska-Białej najechała na tył Skody, która kierował mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju. Mężczyzna ten został przewieziony do szpitala. Kierowcy trzeźwi z uprawnieniami.

Na miejscu ZRM, Policja, OSP Węgierska Górka, OSP Cięcina.

Tego dnia doszło do jeszcze jednego zdarzenia.W nocy z soboty na niedzielę na przełączy Przegibek w Międzybrodziu Bialskim, kierująca samochodem marki VW Tiguan, 66-letnia mieszkanka Cieszyna, uderzyła pojazdem w sarnę w wyniku czego straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na pobocze a następnie do przydrożnego rowu co spowodowało przewrócenie pojazdu na bok. Całe zdarzenie obyło się bez osób poszkodowanych.

04.06.2017

13:20

Międzybrodzie Żywieckie ul. Górska

Kierująca quadem, mieszkanka Bielska Białej nie zachowała należytych środków ostrożności i doprowadziła kierowany przez siebie pojazd do wywrotki. W wyniku zdarzenia nie ucierpiał nikt postronny – sama kierująca została przewieziona do szpitala. Była trzeźwa.

18:10

Doszło do zdarzenia w Węgierskiej Górce, niedaleko C.H. Huta, w którym kierujący samochodem skoda felicia, na łuku drogi zjechał na pobocze i uderzył w ogrodzenie posesji. W sprawie trwają czynności procesowe a całe zajście jest „na biegu”

Pomoc merytoryczna: asp. sztab. Mirosława Piątek

Zdjęcia dzięki OSP Pewel Wielka, Dariusz, OSP Cięcina, Bielskie Drogi (serdecznie dziękujemy ! )

Post Author: Jarek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *