Podsumowanie działań straży w Przyborowie i Wieprzu

Wczoraj tj. 07.04.2017 około godziny 18:20 do SK PSP w Żywcu wpłynęło zgłoszenie o pożarze starego, drewnianego budynku gospodarczego w miejscowości Przyborów ( przysiółek Głuchaczki).

Jako pierwsi na miejsce dotarli ochotnicy z Przyborowa. Została zbudowana linia główna oraz dwie linie gaśnicze ,z których podano prądy wody na palący się w budynek. Po przybyciu kolejnych zastępów OSP przystąpiono do rozbiórki budynku.

Akcja trwała niecałe dwie godziny. W działaniach brały udział następujące jednostki: OSP Przyborów, Jeleśnia, Krzyżowa. Sopotnia Mała oraz 701[S]21 z JRG i Policja.


W dniu 8 kwietnia br. o godzinie 11:24 dyżurny SK KP PSP w  Żywcu przyjął zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w Wieprzu przy ulicy Świerkowej. Po przyjeździe na miejsce na miejsce zdarzenia pierwszych jednostek OSP stwierdzono pożar słomy oraz siana na poddaszu budynku inwentarskiego.

Działania przybyłych na miejsce zdarzenia zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji części inwentarza, podaniu prądu wody w natarciu na palącą się słomę oraz siano, sprawdzeniu kamerą termowizyjną i pirometrem poddasza oraz określeniu miejsca i skutku powstania pożaru. Działania trwały godzinę. Brały w nich udzial: OSP Wieprz GBARt Mercedes Atego OSP Wieprz SLRR Volkswagen Transporter JRG Żywiec GBA Renault Midlum OSP Radziechowy GCBA Scania OSP Bystra GBA Renault.

Post Author: Michal

1 thought on “Podsumowanie działań straży w Przyborowie i Wieprzu

    Gość

    (8 kwietnia 2017 - 22:06)

    Jak to jest, że w przyborowie się pali na pograniczu z Koszarawą a osp Koszarawa nie wezwana? Miała najbliżej i to dwoma samochodami…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *