Podsumowanie działań „Bezpieczny weekend – Boże Narodzenie 2017”

Jak co roku żywieccy policjanci przez całe Święta Bożego Narodzenia czuwali nad tym, aby ten szczególny czas dla wszystkich upłynął spokojnie i bezpiecznie. Dzięki ich pracy i zaangażowaniu spokojnie było zarówno na drogach, jak i pod względem popełnionych przestępstw kryminalnych.

Działania „Bezpieczny weekend – Boże Narodzenie” w tym roku rozpoczęły się 22 grudnia o godz. 6.00 i zakończyły wczoraj o godz. 22.00. W tym czasie policjanci wszystkich pionów dbali o to, aby ten szczególny okres dla wszystkich upłynął spokojnie i bezpiecznie.

W czasie trwania działań odnotowaliśmy 29 kolizji drogowych oraz 2 wypadki. Do pierwszego z nich doszło 22 grudnia w Żywcu na ul. Podlesie, gdzie potrącona przez samochód została 53-letnia mieszkanka Żywca. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, piesza była nietrzeźwa oraz przechodziła przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Drugi wypadek miał miejsce wczoraj w Soli. Jak ustalili policjanci 37-letnia mieszkanka Ornontowic na łuku drogi, na śliskiej nawierzchni, straciła panowanie nad pojazdem i wjechała do przydrożnego rowu. W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznał 12-letni pasażer pojazdu. Stróże prawa wyeliminowali z ruchu dwóch nietrzeźwych kierowców. Pierwszy z nich, to zatrzymany 23 grudnia o 7.40 w Żywcu na ul. Kopernika, 21-letni mieszkaniec Oświęcimia. Mężczyzna kierował fordem escortem mając w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Drugi, to zatrzymany wczoraj, 26-letni mieszkaniec Bielska-Białej. Mężczyzna w Węgierskiej Górce, na ul. Zielonej, kierował fiatem brawo mając w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali także 25-letniego mieszkańca powiatu bielskiego, który kierował samochodem pomimo sądowego zakazu kierowania pojazdami. Najspokojniej na drogach było 25 grudnia, kiedy to doszło tylko do jednej kolizji.

Zarówno w Żywcu, jak i powiecie spokojnie było również pod względem popełnionych przestępstw kryminalnych.

 

Tekst: zywiec.slaska.policja.gov.pl

Post Author: Michal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *