Pechowy dzień dla motorowerzystów na drogach naszego powiatu

Do pierwszego zdarzenia doszło w Rajczy około 14:45. Jak wynika ze wstępnych ustaleń mundurowych, kierowca ciężarowej Scanii, 49-latek pochodzący z naszego powiatu, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu motorowerzyście (67-lat) czym doprowadził do zderzenia pojazdów.

Kierujący jednośladem na szczęście nie odniósł poważnych obrażeń, a sprawca zajścia został ukarany mandatem karnym.

Kolejne zdarzenie to Milówka i godzina 18:35. Wstępne ustalenia policjantów mówią o tym iż 51-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego, kierując skuterem, na prostym odcinku drogi wyprzedzał samochody stojące w korku.

W trakcie wykonywania manewru przez motorowerzystę, 42-latek pochodzący z Milówki, wykonał manewr skrętu Nissanem, w tym momencie doszło do zderzenia czołowo bocznego ze skuterem.

51-latek doznał obrażeń ciała i został przewieziony do szpitala powiatowego w Żywcu gdzie również została pobrana mu krew do badania. Kierujący Nissanem był trzeźwy i posiadał uprawnienia.

Kolejne zdarzenie to Węgierska Górka i godzina 19:10

Tutaj doszło do potrącenia rowerzysty, jednak jak się okazało, na szczęście niegroźnego, sprawca zajścia został ukarany mandatem karnym.

Zdjęcia: Miłosz, Marcin
Pomoc merytoryczna: asp. sztab. Mirosława Piątek

Post Author: Michal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *