O krok od tragedii na ul. Browarnej – drzewo spadło na przejeżdżający samochód! | Żywiec

Do zdarzenia doszło około 10:15 w Żywcu na łączeniu ul. Browarnej i Dworcowej naprzeciwko Kościoła Rzymskokatolickiego pw. św. Floriana. Wtedy to na przejeżdżające Audi A4 spadło duże drzewo. Na miejsce natychmiast wysłano 3 zastępy strażaków z JRG Żywiec, którzy aby dostać się do osób znajdujących się we wraku, byli zmuszeni użyć narzędzi hydraulicznych.

Udało się nam dotrzeć do wypowiedzi ratownika medycznego, który mówi o ogromnym szczęściu podróżujących Audi – „Gdyby drzewo upadło kilka centymetrów bliżej, moglibyśmy tu mówić o prawdziwej tragedii.” Warto nadmienić fakt, że drzewo było kompletnie spróchniałe.

W międzyczasie policja wyznaczyła objazdy, a strażacy porządkowali miejsce zdarzenia. Kobieta podróżująca ze swoim dzieckiem może mówić o cudzie, gdyż nie odniosły one poważnych obrażeń. Wszystko za sprawą tego, że drzewo upadło na samochód w taki sposób, że główny trzon ominął część pasażerką, a na dachu znalazł się mniejszy konar.

Czterdziestokilkulatka wraz ze swoją 17-letnią córką zostały przewiezione do szpitala na dalsze badania – ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Fot: Redakcja

Post Author: Michal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *