Nocny pożar budynku mieszkalnego w Żywcu na ul. Kamiennej

Do zdarzenia doszło około 02:30, wtedy to do stanowiska kierowania JRG Żywiec, wpłynęło zgłoszenie o pożarze drewnianego budynku mieszkalnego, który był nie zamieszkały. Na miejsce natychmiast skierowano 2 zastępy z JRG Żywiec i OSP z terenu gminy Żywiec. Po dotarciu na miejsce, okazało się, że siły i środki są niewystarczające co poskutkowało zaalarmowaniem jednostek OSP z dwóch kolejnych gmin: Radziechowy-Wieprz i Świnna. Łącznie na miejscu działało 15 zastępów straży pożarnej.

Działania gaśnicze prowadzone były zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz budynku. Dodatkowym utrudnieniem był ciężki dojazd, problem z zaopatrzeniem wodnym. W późniejszych fazach pożaru, kilka jednostek kursowało po wodę do JRG Żywiec.

O godzinie 09:30 nadal trwało dozorowanie pogorzeliska, a akcja gaśnicza trwała do wczesnych godzin porannych. Podczas akcji, poszkodowany został jeden strażak, który po udzieleniu pomocy ambulatoryjnej, udał się do domu.

Po ugaszeniu pożaru, strażacy przystąpili do rozbiórki pozostałej części konstrukcji oraz dokładnego sprawdzenia pogorzeliska. Spłonęła 1/3 budynku wraz z wyposażeniem. Przyczyny pożaru nie są znane, dochodzenie w tej sprawie prowadzi policja.

Pomoc merytoryczna: asp. sztab. Marek Tetłak

Post Author: Michal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *