Nocny pożar budynku mieszkalnego – rodzina straciła dach nad głową | Leśna

Wczoraj kilka minut po godzinie 02:00, strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze poddasza w Leśnej na ul. Berberysowej. Po dotarciu na miejsce, górna kondygnacja budynku była już zajęta ogniem. Na szczęście lokatorzy zamieszkujący budynek (5 osób), zdołali opuścić go przed przybyciem strażaków. Cała piątka została przebadana przez przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego. Na szczęście nikt nie wymagał hospitalizacji.

Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu prądu i gazu, strażacy przystąpili do gaszenia płomieni dwoma prądami wody w natarciu. Dodatkowym prądem gaśniczym broniono przylegający do budynku mieszkalnego warsztat. Po opanowaniu sytuacji i stłumieniu ognia, w dachu wykonano otwór oddymiający, cały budynek oddymiono za pomocą wentylatora, a pomieszczenia dokładnie sprawdzono na obecność tlenku węgla i zarzewi ognia.

Niestety spłonęło całe poddasze wraz z wyposażeniem. Cała akcja trwała ponad 3,5 godziny, a w działaniach brało udział 9 zastępów straży pożarnej i ponad 35 strażaków. Przyczynę pożaru wyjaśni prowadzone przez policjantów z komisariatu w Łodygowicach postępowanie.

Fot: OSP Leśna, OSP Lipowa
Pomoc merytoryczna: mł. kpt. inż. Tomasz Kołodziej

Post Author: Michal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *