Niespokojna sobota na drogach powiatu żywieckiego

Do pierwszego zdarzenia doszło w Łękawicy na ul. Żeromskiego około 12:40.
Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, kierująca Fiatem Seicento 37-letnia mieszkanka Suchej Beskidzkiej, na łuku drogi w prawo, na mokrej nawierzchni, utraciła panowanie nad pojazdem.

Kierująca Fiatem, w konsekwencji zjechała na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzyła się czołowo z Fordem Focusem, którym kierował 64-latek. W wyniku tego zdarzenia, obaj kierujący, wraz ze swoimi pasażerami (w sumie 4 osoby) zostali zabrani do szpitala. Kierowcy byli trzeźwi z uprawnieniami.

Około 14:40 w Węgierskiej Górce, na ul. Zielonej doszło do kolizji 3 pojazdów. Jak wstępnie ustalili mundurowi, 18-letni kierujący samochodem marki Seat Ibiza, najechał na tył Opla Combo, który to siłą odrzutu uderzył w poprzedzający go zestaw ciągnika siodłowego z naczepą, którym kierował 57-letni Rosjanin.

W wyniku tego zdarzenia, do szpitala został zabrany 43-letni pasażer Opla Combo. Sprawca całego zajścia, został ukarany mandatem karnym.

Do ostatniego w naszym zestawieniu zdarzenia, niewątpliwie najgroźniejszego, doszło w Ślemieniu na Jasnej Górce około 18:00.
Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 18-letni kierujący samochodem Audi, w czasie stromego podjazdu gdy w pojeździe skończyło się paliwo, postanowił wysiąść z samochodu, który stoczył się do rowu i przygniótł go.

W wyniku tego zdarzenia, 18-letni kierowca Audi, z ciężkimi obrażeniami ciała został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala (Ratownik 6).

Zdj: Marcin,  Radek, Janusz, Piotr
Pomoc merytoryczna: asp. sztab. Mirosława Piątek

Post Author: Michal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *