Nielegalni imigranci wyskakiwali z jadącej naczepy, kolejnych zatrzymano w Żywcu | Zwardoń

Funkcjonariusze ze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali dwie grupy imigrantów. Cudzoziemcy usiłowali przekroczyć granicę ukryci w naczepach tirów.
W Zwardoniu kierowca samochodu ciężarowego, obywatel Mołdawii, przekraczając słowacko-polską granicę, oprócz ładunku, przewoził w naczepie siedmiu cudzoziemców. Sześciu z nich wyskoczyło z jadącego samochodu ciężarowego i uciekło z powrotem na terytorium Republiki Słowacji. Dzięki współpracy między służbami obu państw mężczyźni zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy Policji Granicznej Republiki Słowacji. Siódmy imigrant został zatrzymany przez funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Bielsku-Białej po stronie polskiej. Mężczyzna nie posiadał dokumentów uprawniających go do legalnego pobytu w Polsce.

Do kolejnego zatrzymania grupy cudzoziemców doszło również w Żywcu. Funkcjonariusze Straży Granicznej otrzymali informację o sześciu mężczyznach znalezionych w tureckiej naczepie tira od funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej w Bielsku-Białej. Kierowca ciężarówki, obywatel Bułgarii, nie był świadomy, że wraz z nim podróżują cudzoziemcy. Żaden z migrantów nie posiadał dokumentów uprawniających do legalnego pobytu na terytorium RP. Wszyscy zostali zatrzymani. Wobec wszystkich cudzoziemców wszczęto postępowania administracyjne, zmierzające do wydania decyzji zobowiązujących ich do powrotu. Cudzoziemcom przedstawiono zarzut przekroczenia granicy z Republiki Słowacji do Polski wbrew przepisom przy użyciu podstępu. Wszyscy przyznali się do zarzucanego im czynu i złożyli wyjaśnienia. Na podstawie decyzji sądu mężczyźni zostali umieszczeni w strzeżonych ośrodkach dla cudzoziemców.

Źródło: Straż Graniczna

Post Author: Michal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *