Liczne kolizje, wypadki i potrącenie na drogach Żywiecczyzny

Po raz kolejny apelujemy o bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Złe warunki atmosferyczne, śliska nawierzchnia drogi, chwila nieuwagi czy roztargnienia i może dojść do tragedii. Wczoraj na terenie Żywca i powiatu doszło do 7 kolizji oraz wypadku, w którym poszkodowana została 29-letni mieszkanka Jastrzębia Zdroju. Z kolei dzisiaj rano doszło do kolejnego potrącenia pieszej.

zdjęcie poglądowe
zdjęcie poglądowe

Do wypadku doszło wczoraj około godz. 10.15 w Koconiu na ul. Zakopiańskiej. Jak wstępnie ustalili policjanci, kierujący samochodem renault, 33-letni mieszkaniec Jastrzębia Zdroju, na łuku drogi, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w słup energetyczny. W wyniku zdarzenia, 29-letnia pasażerka, z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

Z kolei dzisiaj, około 5.35 w Żywcu na ul. Browarnej, kierujący skodą, 26-letni mieszkaniec Bielska-Białej, na oznakowanym przejściu dla pieszych, potrącił 49-letnią kobietę. Piesza z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy.

zdjęcie poglądowe
zdjęcie poglądowe

W zimie warunki na drogach są wyjątkowo zdradliwe i należy jechać ostrożniej, wolniej i rozsądniej. Padający śnieg czy deszcz, marznąca mżawka znacznie wydłuża drogę hamowania i zatrzymania samochodu. Do tego szybko zapadający zmrok. Wszystko to sprawia, że o wypadek nietrudno. Dlatego po raz kolejny apelujemy do wszystkich użytkowników dróg, aby pamiętali o swoim bezpieczeństwie. Pamiętajmy, że wsiadając za kierownicę jesteśmy odpowiedzialni zarówno za siebie, jak i innych uczestników ruchu drogowego. Zachowajmy szczególną ostrożność w rejonie przejść dla pieszych. Ograniczenie prędkości, stosowanie się do znaków i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego może uchronić od wielu przykrych zdarzeń.

Zródło: KPP Żywiec

Post Author: Michal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *