Kolejna reakcja i kolejne zatrzymanie pijanego kierowcy

Dzięki szybkiej reakcji mieszkańca powiatu żywieckiego, policjanci z Jeleśni, zatrzymali 43-letniego mężczyznę, który mając w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu kierował samochodem. 43-latek trafił do policyjnego aresztu i po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi mu wysoka grzywna oraz kara nawet do 2 lat więzienia.

Wczoraj około 10.15 dyżurny komisariatu policji w Jeleśni otrzymał informację, że w Jeleśni na ul. Suskiej samochodem Iveco może poruszać się nietrzeźwy kierowca. Na wskazane miejsce natychmiast udał się patrol. Jak ustalili, za kierownicą samochodu siedział 43-letni mężczyzna. Badanie alkomatem wykazało, że miał on w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości grozi mu wysoka grzywna oraz kara nawet 2 lat więzienia.

Przypominamy, że niezmiennie od 2011 roku trwa kampania społeczna “Nie reagujesz-akceptujesz”, której celem jest uwrażliwienie mieszkańców na wszelkiego rodzaju naruszenia prawa. Nieustannie liczmy na Państwa pomoc i dziękujemy za każdą informację, która może wpłynąć pozytywnie na bezpieczeństwo.

Informacje o każdym przypadku naruszenia prawa można zgłaszać anonimowo dzwoniąc pod alarmowy numer telefonu 112.

Każdy sygnał od Państwa pozwoli na podjęcie przez policjantów natychmiastowej interwencji, a w konsekwencji zatrzymanie sprawców.

Źródło: KPP Żywiec

Post Author: Michal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *