Kobieta wraz z dzieckiem naruszyła zasady kwarantanny | Żywiec

Wczoraj policjanci z Żywca kontrolowali rodzinę objętą kwarantanną. Z trzech osób, tylko jedna była w miejscu kwarantanny. Jak ustalili policjanci, kobieta wraz z dzieckiem wyszła z mieszkania. Mundurowi o zaistniałym incydencie natychmiast powiadomili inspektorat sanitarny. W stosunku do kobiety śledczy prowadzą już czynności wyjaśniające dotyczące niedostosowania się przez nią do obowiązujących nakazów związanych z kwarantanną.

Wobec osób, które nie stosują się do postanowień decyzji o kwarantannie, będą wyciągnięte surowe konsekwencje. O takich ujawnianych przypadkach policjanci informują Powiatowego Inspektora Sanitarnego, który może nałożyć karę nawet 5 tys. zł. Wobec takich nieodpowiedzialnych osób policjanci będą prowadzić czynności wyjaśniające w związku z wykroczenia z art. 116 kw. Mandat za takie wykroczenie może wynosić nawet 500 zł.

Z kolei, jeśli osoba, u której potwierdzono zakażenie oddali się z miejsca, w którym powinna przebywać, będzie odpowiadać zgodnie z art. 161 kk. Za to przestępstwo grozi kara roku pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Żywcu

Post Author: Michal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *