Kierowali choć nie powinni

Żywieccy policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu, którzy wsiedli za kierownicę samochodów pomimo, że mieli cofnięte uprawnienia do kierowania. Obaj mężczyźni będą odpowiadać za przestępstwo określone w art. 180a kodeksu karnego, za które grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2.

Wczoraj około 7.40 w Wieprzu policjanci z komisariatu w Węgierskiej Górce zatrzymali do kontroli drogowej 24-letniego mieszkańca powiatu żywieckiego. Jak ustalili policjanci, mężczyzna kierował oplem pomimo, że miał cofnięte uprawnienia do kierowania. Takie samo przestępstwo popełnił 69-letni mieszkaniec powiatu cieszyńskiego, który kierował vw golfem w Milówce na ul. Grunwaldzkiej.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem pomimo decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnień do kierowania jest przestępstwem o czym mówi art. 180a k.k: „Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.”

Źródło: KPP Żywiec

Post Author: Mikołaj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *