I Ty możesz uratować życie dziecku!

Zapraszamy wszystkich chętnych na otwartą dwudniową akcję krwiodawstwa. Akcja odbędzie się 4 czerwca br. w Amfiteatrze w Łękawicy oraz 5 czerwca br. przy Komendzie Powiatowej Policji w Żywcu. Głównym organizatorem akcji jest Klub Honorowych Dawców Krwi z Łękawicy, Gminny Ośrodek Kultury oraz Komenda Powiatowa Policji w Żywcu. Zachęcamy wszystkich do oddania krwi, to nic nie kosztuje, a można w ten sposób uratować komuś życie!

Dwudniowa akcja rozpocznie się w niedzielę, tj. 4 czerwca br. w Amfiteatrze w Łękawicy. Wszyscy, którzy będą chcieli oddać krew będą mogli to zrobić w godzinach od 10.30 do 15.30. Z kolei 5 czerwca br. ambulans do poboru krwi zaparkuje przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Żywcu (Al. Piłsudkiego 52). Krew będzie można oddać w godz. od 9.00 do 14.00.

Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w akcji. To nic nie kosztuje, a można w ten sposób uratować komuś życie! Aby zostać krwiodawcą wystarczy być osobą w wieku od 18 do 65 roku życia, o wadze powyżej 50 kilogramów oraz posiadać przy sobie dokument stwierdzający tożsamość. Każdy honorowy dawca kwalifikujący się do oddania krwi, może jednocześnie zostać honorowym dawcą szpiku.

Akcja odbędzie się pod hasłem „Krwiodawcy Dzieciom”, a uzyskany życiodajny płyn zostanie przekazany na leczenie dzieci.

Post Author: Michal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *