Uwaga na fikcyjnego pracownika wodociągów miejskich! | Żywiec

Ostrzegamy przed fikcyjnym pracownikiem wodociągów. Mężczyzna pod legendą sprawdzenia instalacji wodno–kanalizacyjnej wszedł do mieszkania 83-letniej mieszkanki Żywca. Zajął jej uwagę poleceniem puszczania wody w łazience, a w tym samym czasie przeszukał jej mieszkanie. Po znalezieniu pieniędzy szybko wyszedł. W ten sposób seniorka z Żywca straciła kilkanaście tysięcy złotych. Pamiętajmy, że osoba, która puka do naszych drzwi nie musi być tą, za którą się podaje…

W piątek około 11.00 w Żywcu do drzwi mieszkania 83-latki zapukał mężczyzna, który przedstawił się jako pracownik wodociągów. Oszust pod pretekstem sprawdzenia instalacji wodno – kanalizacyjnej został wpuszczony do mieszkania. Uwagę seniorki zajął tym, że kazał jej puszczać wodę w wannie. W czasie, gdy starsza kobieta puszczała wodę fikcyjny pracownik przeszukiwał jej mieszkanie. Gdy znalazł pieniądze, powiedział kobiecie, że wszystko jest w porządku i szybko wyszedł.

Po raz kolejny apelujemy o ostrożność w kontaktach z obcymi osobami, które podają się z pracowników różnych instytucji. Pamiętajmy, że osoba, która puka do naszych drzwi nie musi być tą za którą się podaje. Oszuści bezwzględnie wykorzystają naszą łatwowierność.

źródło: zywiec.slaska.policja.gov.pl

Post Author: Michal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *